TR EN

Ödüllerimiz

PLUS X AWARD 2013

Design kategorisinde Plus X award ödülüne layık görülen E.C.A. Luna lavabo bataryası, ergonmik gövdesiyle kullanıcı dostu olarak tanımlanıyor. Zamansız formu ile, ‘devamlılık’ve ‘bütünlük’ fikrini yansıtan bir çizgiye sahip. Özenle tasarlanan ince detaylar ile armatür zarif, akıcı ve kusursuz bütünlüğü olan bir görünüm kazanıyor.

A DESİGN PLATINUM DESIGN AWARD 2013

Yapı malzemeleri kategorisinde, yarışma sistemindeki en yüksek ödül olan A` Design platin ödülü'ne layık görülen E.C.A. Electra evye bataryası, Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor.

A DESİGN SILVER DESIGN AWARD 2013

Doğal su akışını günümüzün modern banyoları ile buluşturan E.C.A. Amphora, A' Design gümüş ödülü alarak geçmişin izlerini, bugün deneyimlememizi sağlıyor. ELECTRA Serisinin, banyo ve lavabo bataryaları da, yapı malzemeleri kategorisinde değerlendirilerek A' Design gümüş ödülü almaya hak kazandı.

DESEIGN TURKEY 2012

Design Turkey 2012 "iyi tasarım” ödülü alan E.C.A. Electra Serisi, Türkiye’de ilk defa, dijital    teknolojiyi suyla buluşturarak armatür sektöründe fark yaratıyor. Türkiye’de kullanıcıyla buluşan ilk dijital batarya olma özelliğine sahip ELECTRA Serisi, yenilikçi tarzı ve minimalist duruşuyla iç mekan tasarımlarına değer katıyor.

 
AMBALAJ AY YILDIZLARI 2012
 
Türk Standartları Enstitüsü ve Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin işbirliği ile düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışmasına, “Grafik Tasarım” alanında Bronz Ödül kazanan “E.C.A. Ekoteknolojik Ambalaj”, doğaya saygılı duruşu, doğal kaynakların sürdürülebilirlik ilkelerine ve ekolojik dengenin önemine yaptığı vurgular ile dikkat çekiyor.
 
YEM / ALTIN ÇEKÜL TEŞVİK ÖDÜLÜ 2010
 
Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 1991 yılından bu yana düzenlenen, Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü olan; Altın Çekül yarışmasında; Altın Çekül “Teşvik Ödülü” kazanan, sıcaklık ve debinin ayrı ayrı ayarlandığı banyo armatür grubu E.C.A. PRIMEMIX; soğuk su kullanımında kombinin gereksiz ateşlenmesini önlüyor, su sıcaklığı ayarının bir defa yapıp sabit tutarak kullanıcıya konfor, enerji ve su tasarrufu sağlıyor.
 
RAF ÖZEL ÖDÜLÜ 2008
 
Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen RAF Ödülü’nün temel amacı, performansı, üretiminde kullanılan malzemelerin özellikleri, standartlara uygunluğu, zamana ve dış çevre koşullarına dayanımı ve çevre etkisi ile fiziksel çevreye değer katan yapı malzemelerinin üreticilerinin onurlandırılmasıdır. Bu değerlendirme sonucunda ECA Topaz Lavabo Bataryası jüri tarafından “RAF Özel Ödülü” ne layık görüldü.
 
IF / M TECNOLOGY AWARD 2008
 
Dünya yapı sektörünün lider markası E.C.A, Primemix armatürü ile İtalya’nın Verona kentinde yapılan M Technology Award 2009, IF Design tarafından düzenlenen Uluslararası Tasarım Yarışması’nda ödül kazandı. E.C.A Primemix armatürü “Elements and Systems” kategorisinde ödüle değer görüldü.
 
“TEKNOLOJİ ÖDÜLLERİ” JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ 2007
 
Türkiye’de ilk tasarruflu armatürü 1999 yılında MIX2000 serisi ile gerçekleştiren Elginkan Topluluğu, Türkiye’de su tasarrufu kavramını ilk defa kullanan ve uygulayan firma olarak öne çıkıyor. “Teknoloji Ödülleri” yarışmasının bu yıl finalist ürünü olan Topaz armatür ve batarya serisi, el yıkama gibi kısa süreli kullanımlarda dahi, kombi ve şofbendeki ateşleme sisteminin gereksiz yere devreye girmesini önleyerek enerji tasarrufu sağlıyor ve çevre kirliliğini önleyen teknolojisiyle de dünyada bir ilke imza atıyor.