TR EN
E.C.A. Superbrands Türkiye 2012'de Süpermarka Ödülünün Sahibi Oldu.
 

SÜPER MARKA ÖDÜLÜ
 
E.C.A., bu yıl dördüncüsü düzenlenen Superbrands Türkiye 2012’de Süpermarka Ödülü’nün sahibi oldu.
Türkiye’de dördüncüsü gerçekleştirilen Superbrands Türkiye 2012 araştırmasının sonuçları, Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen görkemli bir tören ile açıklandı. Bu sonuçlar doğrultusunda Superbrands Türkiye 2012 listesine giren Türk markaları ödüllendirildi. Sektördeki uzun yıllara dayanan deneyimi ile dikkat çeken E.C.A. Süpermarka seçilerek, iki yıl boyunca Superbrands logosunu kullanma hakkını elde etti. Törende ödül, Elginkan Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Akçen tarafından kabul edildi.
 
Superbrands Türkiye Seçici Kurulu ve Nielsen Araştırma Şirketi tarafından belirlenen 159 marka, şirket büyüklüğünün yanı sıra firmaların teknolojisi, teknik ve markalaşmaya yaptığı yatırımlar, çevreye olan duyarlılığı, marka devamlılığı, sosyal sorumluluk projeleri, etik değerlere uyması, işgücü kalitesi ve vergi sıralaması kriterleri göz önünde bulundurularak 1.089 firma arasından seçildi. 
 
Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Superbrands International Yönetim Kurulu Başkanı Stephen Smith, “Son dönemde Türkiye’nin, dünya ekonomi hayatında heyecan uyandıran bir imajı var. Türk iş adamları gururla markalarının Türk olduğunun altını özellikle çizmeliler ve hızla dünyaya açılmaya devam etmeliler,” açıklamasını yaparak, Türk markalarının gücünü ve başarısını dile getirdi.