PDF çıkartılıyor. Lütfen bekleyin.

FİRMAMIZ

FİRMAMIZ

Temeli 1957 yılında ECA Pres Döküm Sanayi Ltd. Şti. olarak atılmış olan şirketimiz 1978 yılında İstanbul Samandıra' da Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. olarak Tüzel kişiliğine kavuşmuştur.

ECA markası ile üretilen armatürlerin gördüğü yoğun talebi karşılayabilmek ve Valfsel' in değişmez anlayışı olarak belirlenmiş olan ileri teknoloji ile en üstün kaliteyi üretmek için gerekli görülen yeni yatırımlar tamamlanarak 1990 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Manisa Fabrikası Şirket bünyesine ilave edilmiştir. Diğer yandan 1972 yılından beri Edirne' de faaliyette olan Eltor A.Ş.' de üretimde eşgüdümün ve kalitede birliğin sağlanması için 1992 yılında Valfsel A.Ş. bünyesine dahil edilerek entegrasyon tamamlanmıştır.

Zaman içinde maliyetlerin etkin kontrolünü ve planlama ve mamul geliştirme çalışmaları ile Araştırma-Geliştirme etkinliğini arttırmak amacıyla Samandıra Fabrikası 1995 yılında Edirne Fabrikası da 2000 yılında Manisa' ya taşınmış ve şirketin tüm kaynaklarının yoğun iletişim ve planlama süreçlerinde en optimum şekilde kullanılması sağlanmıştır.

Bugün Valfsel Armatür Sanayi A.Ş. Manisa 1 ve Manisa 2 Fabrikaları olmak üzere 2 Fabrikada 140 memur 310 işçi istihdam etmekte, toplam 62,281 m2 alan içinde yer alan 20,547 m2 kapalı alanda yıllık 4,980 ton pirinç mamulü işleyerek 4,200,000 adet muhtelif armatür, iç mekanizma, sifon ve aksesuar üretimi gerçekleşmektedir. Her iki fabrikamız TS ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgelerine sahip olup, tüm iş süreçlerimizde Kalite, Çevre, İSG Yönetim Sistemleri uygulanmaktadır.

Şirketin ana ürün gamı, Tek ve Çift Volanlı Duş ve Banyo Armatürleri; Tek ve Çift Volanlı Eviye, Lavabo ve Bide Bataryaları, Fotoselli Bataryalar, Zaman Ayarlı Bataryalar, Termostatik Bataryalar, Ankastre Banyo Armatürleri yanında İç Mekanizmalar ile Sifonlar ve Üretilen armatürlere uygun Aksesuarlar oluşturmaktadır.

 

Valfsel yüksek kapasitesi yanında, Tasarım ve Planlama aşamasında başlayarak Döküm, Dövme, Çok Milli Otomat, Çok İstasyonlu İşleme, Polisaj ve Yüzey Kaplama ve nihayet Montaj Üniteleri de dikkate alınınca dünyadaki sayılı komple tesisler arasında yer almaktadır.


E.C.A. Mobil