PDF çıkartılıyor. Lütfen bekleyin.

PRATİK BİLGİLER

PRATİK BİLGİLER

Pratik Bilgiler / Genel Uyarılar / Periyodik Bakımda Yapılanlar


Armatür Bakımında (Temizliğinde) Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 

Aşındırıcı ve sert maddeler içeren, bir yüzü yeşil veya mavi olan süngerleri ve bulaşık tellerini armatür yüzeylerini temizlemek için kullanmayınız.

 

- Tuz ruhu

- Toz temizlik maddeleri

- Kireç sökücü temizlik maddeleri

- Bulaşık deterjanı

- Yer ve duvar temizlik maddeleri

- Sirke

- Asit içeren diğer temizlik maddelerini kesinlikle kullanmayınız

 

Armatür yüzeylerini temizlemek için yapacağınız tek şey armatürünüzü sabunlu bir bez ile silmek, su ile durulamak ve yumuşak bir bez ile silerek kurulamaktır.

 

Su sertliğinin fazla olduğu yörelerimizde armatürünüzü kurulamaya daha fazla özen gösterin.su damlacıklarının armatür yüzeylerinde kuruması esnasında suya sertliğini veren kireç,magnezyum gibi elementler yüzeylerde gri renkte lekeler bırakırlar.

 

Batarya montajı

 

Tek Gövde Batarya Montajı (Miks bataryalar)

 

Herhangi bir tek gövde armatürün ambalajı içinde, montajla ilgili gerekli bağlantı parçaları ve vidaları bulacaksınız. Burada ekstra olarak alt bağlantılar için (eğer yoksa) 2 adet filtreli ara musluk almanız gerekecektir. Bu mix bataryalar için kesinlikle şarttır. Eğer filtreli ara musluk alacaksanız, bir adet teflon bant almayı unutmayın.

 

Gerekli Aletler

1 adet plastik ağızlı kurbağacık , 1 adet kalın ağızlı tornavida tercih edilir.

 

Montaj Uygulaması

 

Yapmanız gereken ilk şey, ambalajın içinden çıkan montaj klavuzunu dikkatlice okumak olmalıdır. Armatür modellerine göre, montajla ilgili dikkat edilmesi gereken özel hususlar olabilir. Armatür ve montaj elemanlarını ambalajdan çıkartın. Sonra, montaj setinde bulunan conta ve vidaların yerini, montaj kitapçığında anlatıldığı şekilde belirleyin. Mutlak suretle montaj sırasında Iavabonun üstünde ve altında conta olmalıdır.

 

Armatürün altına contası yerleştirilmeli ve Iavabonun üstünden, Iavabonun deliğine yerleştirilmelidir. Sonra armatürün altındaki conta ve montaj pulu yerleştirilip bağlantı vidaları sıkılmalıdır. Armatür bağlantı hortumları, çoğunlukla kırmızı ve mavi renklerle ifade edilmiştir.

 

Kırmızı, sıcak su bağlantısını, mavi, soğuk su bağlantısını gösterir. Eğer filtreli ara musluğunuz yoksa, eski montajlı olan ara musluklar sökülüp yeni filtreli ara musluğun rozeti takılıp, dış kısmına daha önceden aldığınız teflon bant diş yönüne doğru yeterince sarılmalıdır. Kurbağacık anahtarla, ara muslukların yerine montaj yapılmalıdır.

 

Dikkat edilecek husus, ara muslukların bağlantı ağızlarının yukarı bakmasıdır. En son olarak bağlantı hortumları takılıp bir kez kaçak kontrolü yapılmalıdır.Tüm bu işlemleri gerçekleştirirken, daire girişindeki ana vananızın kapalı olduğundan emin olmalısınız.

E.C.A. Mobil