PDF çıkartılıyor. Lütfen bekleyin.

ECA Elginkan Anadolu Lisesi

ECA Elginkan Anadolu Lisesi

E.C.A. ELGİNKAN ANADOLU LİSESİ

Elginkan Vakfı tarafından İstanbul Maltepe'de inşa ettirilerek, Milli Eğitim Bakanlığına bağışlanan ve 05 Aralık 2007 tarihinde temel atma töreni gerçekleştirilen E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi'nin inşaatı 2008 yılı Eylül ayı içerisinde tamamlanmıştır.

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi 40 dersliği, 14 laboratuvarı ve 1.200 öğrenci kapasitesi ile Türkiye'nin en büyük liselerinden birisi olmuştur. E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi yaklaşık 13.000 m2 açık alan üzerinde toplam 10.600 m2'lik kapalı alandan oluşmaktadır. Lise'de iki Bilgisayar laboratuvarı, iki Fizik laboratuarı, iki Kimya laboratuvarı, bir Biyoloji laboratuvarı, iki Yabancı Dil dersliği, biri Tarih-Coğrafya dersliğinde olmak üzere iki İnteraktif Sınıfı, bir Resim Atölyesi, bir Müzik Dersliği ve bir de ses izolasyonlu Müzik Stüdyosunun yanı sıra Beden Eğitim Salonu, Konferans Salonu, Kütüphane, Yemekhane, iki Kantin, idari birimler ve genel mekanlardan oluşmaktadır.

Tüm laboratuvarların, dersliklerin, idari birimlerin ve genel mekânların donanımları Vakfımızca yaptırılmıştır. Tören alanı ve çevre düzenlemesi tamamlanmıştır.

Yapımı 7 Milyon TL’ye mal olan ve dokuz ay gibi kısa bir sürede bitirilen E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi, 12 Eylül 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Doç .Dr. Hüseyin Çelik ve İstanbul Vali Vekili Hikmet Dinç’in de katılımıyla açılarak, 2008-2009 eğitim öğretim yılında eğitim vermeye başlamıştır.

www.ecaelginkan.meb.k12.tr

 

    

E.C.A. Mobil